همبانک

همبانک چیست؟

همبانک چیست؟

همبانک یکی از سرویس‌های حوزه خدمات بانکداری همراه بر بستر USSDهمراه اول است که توسط جیرینگ و با مشارکت بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری کشور، عملیاتی و راه‌اندازی شده است.

خدمات متنوع بانکی قابل ارایه در سرویس همبانک عبارتند از:

·  خدمات کارت بانکی

·  خدمات حساب بانکی

·   دریافت موجودی

·   پرداخت اقساط

·   اعلام مفقودی کارت

·   دریافت 3 گردش آخر

·   پرداخت قبوض

·   خرید شارژ مستقیم (Top-up)همراه اول

·   خرید از فروشگاه ها

·  و...

سرویس همبانک بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار، بر روی تمامی گوشی‌های تلفن همراه و فقط با شماره‌گیری یک کد USSDقابل استفاده است، در حالی که سایر سامانه‌های بانکداری همراه، نیازمند گوشی هوشمند و نصب نرم افزار مخصوص و محدود به نوع گوشی بوده و از نظر امنیتی در سطح پایین تری قرار دارند.  

عدم پرداخت هزینه زیرساخت ارتباطی توسط کاربران همبانک در مقایسه با پرداخت هزینه ارسال SMSو یا استفاده از GPRSدر سایر سامانه‌های بانکداری همراه، سرعت، امنیت و عدم وابستگی به نوع گوشی، از مهم‌ترین قابلیت‌های همبانک به شمار می‌رود.

·       ویژگی‌های همبانک

1- استفاده از همبانک، هیچ گونه محدودیت زمانی ندارد.

2- تراکنش‌ها در این سرویس، به صورت آنی انجام می‌شوند، بنابراین استفاده از این سرویس موجب می‌شود مشتریان در کمترین زمان ممکن امور بانکی خود را انجام دهند.

3- این سرویس بر روی بستر امن USSD، پیاده‌سازی شده و هیچ گونه اطلاعاتی بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره نخواهد شد.

·       مزایای همبانک برای بانک‌ها

1-    بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری می‌توانند از طریق سرویس همبانک، کلیه خدمات بانکی قابل ارایه در شعب خود را به مشتریانی که دارای سیم‌کارت همراه اول هستند، ارایه دهند.

2-    از ازدحام شعب کاسته می‌شود، چرا که مشتریان بدون نیاز به مراجعه به شعب، می‌توانند از هر مکانی و در هر ساعتی از شبانه روز، خدمات بانکی مورد نظر خود را دریافت کنند.

 

تمامی مشترکان همراه اول می‌توانند تنها با شماره‌گیری یک کد کوتاه USSD، مختص هر بانک، وارد منوی همبانک شده و خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند.

 

 

همبانک‌های فعال عبارتند از:

712#*

همبانک ملت

714#*

همبانک مسکن

717#*

همبانک ملی

727#*

همبانک سینا

763#*

همبانک انصار

765#*

همبانک حکمت ایرانیان

719#*

همبانک صادرات