ایمن ترین راه‌های ضدعفونی گوشی هوشمند

ایمن ترین راه‌های ضدعفونی گوشی هوشمند

گوشی‌ همراه یکی از پرکاربرد‌ترین لوازم شخصی است. این وسیله الکترونیکی پیشرفته، محل تجمع انواع میکروب‌ها و ویروس‌هایی است که در اطراف ما وجود دارد. به همین دلیل این وسیله به‌ظاهر بی‌خطر و تمیز می‌تواند عاملی برای انتقال انواع بیماری‌ها باشد.

در این مقاله روش‌های صحیح ضدعفونی گوشی و دلایل انجام این‌کار بررسی می‌شود.

اقدامات لازم قبل از تمیز کردن گوشی

این روز‌ها متاسفانه بارها اخبار‌های ناراحت‌کننده‌ای در مورد حوادث ناشی از گوشی‌های هوشمند به گوش می‌رسد. بسیاری از این حوادث به دلیل آگاهی نداشتن افراد از خطر‌های احتمالی هنگام ضدعفونی کردن آن است.

  • قبل از هر کاری باید گوشی همراه خود را خاموش کنید.
  • به وسیله برسی نرم آن‌را گرد‌گیری کرده و برای ضدعفونی کردن آماده کنید.
  • از لوازم تیز مانند سوزن یا خلال دندان نیز برای پاک کردن اسپیکر یا فرورفتگی‌های دیگر مانند محل USB و دوربین‌ها استفاده کنید.

۴ روش مؤثر برای ضدعفونی گوشی

  • دستمال‌های ضدعفونی کننده

امروزه دستمال‌های زیادی برای تمیز و ضدعفونی کردن سطوح مختلف در بازار به فروش می‌رسد. به این وسیله شما می‌توانید به راحتی گوشی خود را ضدعفونی کنید.

  • آب و صابون

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن میکروب‌ها از همه سطوح، استفاده از محلول آب و صابون است. به این صورت که قسمتی از پارچه‌ای نرم (بهتر است میکروفیبر باشد) را به محلول آب و صابون آغشته کرده و تمام قسمت‌ها را پاک می‌کنیم. سپس با طرف خشک پارچه، رطوبت ایجاد شده را رفع می‌کنیم.

  • محلول‌های الکلی

در این روش نیز می‌توانیم با الکلی کردن دستمال کاغذی یا پنبه استریل، گوشی همراه را ضدعفونی نماییم.

نکته: دقت داشته باشید الکل را به طور مستقیم روی گوشی اسپری نکنید.

  • اشعه ماوراء بنفش

استفاده از اشعه ماوراء بنفش یکی از روش‌های مؤثر برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها است. اما این روش به دلیل گران بودن برای همه قابل استفاده نیست.

سخن پایانی

این روز‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح گسترده، توصیه پزشکان و متخصصان بر پیشگیری از این بیماری تمرکز دارد. به همین دلیل ضدعفونی کردن وسایل پرکاربرد مانند گوشی همراه  از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *