پلتفرم اتریوم

پلتفرم اتریوم

اتریوم یک پلتفرم متن باز براساس تکنولوژی بلاک‌چین است که به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که اپلیکیشن های غیرمتمرکز بسازند.امتیاز پلتفرم اتریوم نسبت به بیت‌کوین این است که می‌تواند انواع مختلفی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را پشتیبانی کند. حال با این پرسش مواجه می‌شویم که اپلیکیشن های غیر‌مترکز چیست؟

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز چیست؟

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بعنوان مثال می‌توان یک  “اپ استور غیرمتمرکز”  نام برد یعنی برنامه‌ای که هر کسی می‌تواند اپ‌های خودش را  در آن منتشر کند، برخلاف (Uber و Gmail) دیگر نیازی به شخص واسطی که به اطلاعات شما دسترسی دارد و می‌تواند بر روی آنها تاثیر بگذارد و یا حذف کند، وجود ندارد. یک مثال دیگر از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، توییتر غیر متمرکزی را می توان نام برد که  اگر شما پیامی را در آن  منتشر کرده باشید، آن پیام قابلیت پاک شدن ندارد و حتی شرکت سازنده هم دیگر تاثیری بر روی آن پیام شما نمی تواند بگذارد.

اتریوم دومین بازار بزرگ بعد از بیت کوین است، که در سال گذشته حدود 230% افزایش یافته است. با این حال افزایش قیمت اتریوم، موجب افزایش تقاضا برای استخراج آن، و همین باعث افزایش سختی استخراج آن شده است.اگر شما در ماه‌های گذشته اتریوم استخراج می‌کردید، می‌فهمیدید که نسبت به حال سود بیشتری نصیبتان می‌شده است. اما آیا استخراج اتریوم هنوز ارزش‌اش را دارد؟

همین‌طور که تعداد بیشتری استخراج‌کننده به شبکه متصل ‌شود حل کردن مسئله‌ها سخت‌تر می‌شود. که درنتیجه منجر به کمتر شدن استخراج اتریوم می‌شود. دقیقاً به خاطر همین موضوع استخراج اتریوم هزینه‌بر و بازگشت پول ناچیز خواهد بود. اما با افزایش ارزش اتریوم شاید در آینده استخراج آن مقرون‌به‌صرفه تر شود .این نوع از استخراج که به استخراج پول رمز نکاری شده اطلاق می‌شود  از  توافق بر روی ارزش طلا  و نوع استخراج آن نشئت می‌گیرد.

به‌طور ساده، استخراج رمزگذاری شده، فرایندی از حل مسائل پیچیدۀ ریاضی است که  استخراج‌کننده‌ها، کسانی هستند که زمان زیادی از وقت و انرژی خود را  با استفاده از کامپیوترهای قدرتمند برای یافتن راه‌حلی مناسب  برای حل مسائلی که طراحان  ایجاد کرده‌اند، می‌کنند  و برای آن درصدی اترویم به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.