چطور کسب ­وکار اینترنتی خود را از کلاه‌برداری آنلاین حفظ کنیم؟

چطور کسب ­وکار اینترنتی خود را از کلاه‌برداری آنلاین حفظ کنیم؟

کلاهبرداری آنلاین امروزه تمامی کسب ­وکارها را تهدید می‌­کند و کلاه‌برداران اینترنتی روزبه­‌روز روش‌­های جدیدتری را به کار می­‌بندند.

طبق آمار منتشرشده، تقریباً 50 درصد از مشاغل کوچک در دوره­ای از تجارت خود قربانی کلاهبرداری آنلاین می­‌شوند و هر کسب‌­وکار به طور متوسط ​​114000 دلار در این زمینه ضرر می­‌کند. کلاه‌برداری آنلاین علاوه بر ضرر مالی، می­تواند موجب خدشه­‌دار شدن اعتبار شرکت، از دست دادن مشتریان و صرف زمان، هزینه و انرژی زیادی برای پیگیری کلاه‌برداری آنلاین و بازگشت احتمالی ضرر شود.

پیشگیری از این اتفاقات به‌­مراتب هزینه و انرژی کمتری نیاز دارد. به همین جهت در این مقاله به چند روش ساده جهت کنترل کلاه‌برداری اینترنتی خواهیم پرداخت.

روش‌­های کاربردی برای جلوگیری از کلاهبرداری آنلاین

امروزه کلاه‌برداری آنلاین از روش­‌های مختلفی صورت می­‌گیرد اما شما به عنوان صاحبان کسب‌­وکار مجبور نیستید دست روی دست گذاشته و از این باج‌­گیری­ها ضربه بخورید.

بلکه با برخی روش­‌های کاربردی می­توانید کسب‌­وکار خود و حساب مشتریانتان را ایمن نگه دارید.

حساب­‌ها و معاملات بانکی را روزانه کنترل کنید

شما بهتر از هر کسی تجارت خود را می‌­شناسید و با الگوی خرید مشتریان خود آشنا هستید. کنترل روزانۀ حساب­‌ها و هزینه­‌ها باعث می‌­شود نقاط خطر مثل هزینه­‌های نا متناقض و متفاوت با سایر روزها و مواردی مانند درز اطلاعات شخصی مشتریان را زود متوجه شوید. شما همچنین می‌­توانید IP مشتریان خود را کنترل کرده و اگر IP از کشورهایی با تعداد بالای کلاه‌برداران اینترنتی دیدید آن را شناسایی کنید.

برای خریدهای اینترنتی سقف تعیین کنید

شما می­‌توانید برای حساب­‌های مشتریان محدودیت یا سقف خرید تعیین کنید تا درصورتی که اطلاعات حساب مشتریان به دست هکرها افتاد، کلاهبرداری آنلاین برای آن­ها امکان‌­پذیر نباشد.

از سیستم تأیید آدرس (AVS) کمک بگیرید

این سیستم‌­ها آدر‌‌س ‌­های الکترونیکی کارت­های اعتباری را با آدرس موجود در پروندۀ شرکت کارت اعتباری مقایسه می­کنند و درصورت مغایرت، اجازۀ استفاده از کارت اعتباری را نمی­دهند.

استفاده از CVV2 ضرورت دارد

احتمالا عدد سه یا چهار رقمی روی کارت­های بانکی خود را دیده­‌اید. این عدد که همان کد CVV2 است در ایجاد امنیت هنگام خرید اینترنتی بسیار کارساز است. این شماره تنها روی کارت بانکی وجود داشته و کلاه‌برداری آنلاین و دریافت این کد بدون دسترسی به خود کارت بانکی امکان‌­پذیر نیست.

رمزهای عبور راحت، کمکی برای کلاهبرداری آنلاین هستند

هکرها به برنامه‌­های پیچیده­‌ای دسترسی دارند که در زمان کوتاهی رمزهای عبور ساده را برای آن­ها رمزشکنی می‌­کنند. به همین دلیل بهتر است رمزهای عبور قوی و پیچیده شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علائم نگارشی را قبول کنید. استفاده از آن­ها ممکن است برای مشتری اندکی سخت باشد اما امنیت حساب او را بیشتر تضمین می­‌کند.

سیستم عامل ها و نرم افزارها را به روز نگه دارید

شرکت­‌های سازندۀ نرم­‌افزارها همواره نسخۀ بروز آن­ها را با ویژگی‌­های بهتر و قوی‌­تری روانۀ بازار می‌­کنند. این ویژگی­‌ها امنیت نرم‌­افزارها را بیشتر از پیش تضمین می‌­کنند و آنها را در برابر بدافزارها، ویروس‌­ها و روش‌­های جدید کلاهبرداری آنلاین ایمن می­‌کنند.

بهتر است شما نیز از این موضوع بی­‌بهره نمانید و به امنیت کسب‌­وکار خود کمک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.