۶ پیش‌بینی در مورد آینده فنّاوری در سال ۲۰۱۸

۶ پیش‌بینی در مورد آینده فنّاوری در سال ۲۰۱۸

6 پیش‌بینی در مورد آینده فنّاوری در سال 2018:

سرعت رشد فنّاوری و نوآوری روزبه‌روز در حال افزایش است که باعث از بین رفتن کسب‌کارهای مختلف سنتی شده است. با شروع سال جدید میلادی در این مقاله می‌خواهیم روند رو به رشد فناوری و نفوذ آن به کسب‌کارهای مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

سال 2017 سال پیشرفت عظیم در پول‌های رمزنگاری‌شده، فنّاوری تشخیص صدا، یادگیری ماشینی، و هوش مصنوعی بوده است. در این سال بیت کوین به 19.000 دلار رسید و 600 پول رمزنگاری ‌شده جدید نیز به وجود آمد. پیشرفت عظیمی در صنایع حمل‌ونقل با هوش مصنوعی به وجود آمده است، تسلا ماشین‌های حمل‌ونقل با توانایی حرکت توسط هوش مصنوعی را رونمایی کرده است. می‌توانیم با صورتمان قبض‌ها را پرداخت کنیم و …

تغییراتی که در آینده نزدیک اتفاق می‌افتند:

  • پول‌های ارزی دیجیتال به رسمیت شناخته خواهند شد.

روزبه‌روز به بازار و تلاش سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار پول‌های رمزنگاری‌شده افزوده می‌شود. مدیر‌عامل یکی از شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری پیش‌بینی کرده که یک‌سوم سرمایه‌دارهای بزرگ جهان بر روی ارز دیجیتالی سرمایه‌گذاری خواهند کرد. سرعت تقاضا و سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال روزبه‌روز با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است.

  • جستجوی تصویری یا به کمک صوت فراگیرتر خواهند شد:

آمازون، Google Home، Siri، و Cortana به‌شدت در حال متحول کردن جستجوها هستند. کلیک کردن، پاک کردن، تایپ کردن و… از بین خواهند رفت و همراهی تکنولوژی با صدا وتصویر برای افراد می‌تواند بسیار تجربه خوشایندی باشد.

 

  • پیشرفت و توسعه هوش مصنوعی در تجارت و در دسترس عموم قرار گرفتن آن

هوش مصنوعی در حال رسیدن به نقطه حساسی است. هوش مصنوعی در حال رسیدن به سطح بالایی از فعالیت در صنایع مختلف و فراگیر شدن در بخش عملیانی شرکت هاست. مدیرهای اجرایی شرکت ها این پرسش را مطرح می‌کنند که چگونه می توانند از هوش مصنوعی در عملیات اجرایی شرکت های خود استفاده کنند. چه عملیات و چه فرایندی را می توانند با آن بهبود ببخشند و در نهایت بهره‌وری را بالاتر ببرند. هوش مصنوعی در حال ارتباط برقرار کردن و جایگزین شدن بخش خدمات مشتریان است که میتواند به طور موثرتری با مشتریان ارتباط برقرار کند.

  • پخش رویدادهای زنده جایگزین تلویزیون خواهد شد:

بینندگان در آمریکا 1.1 میلیون ساعت در اینترنت در حال دیدن ویدیوهای زنده هستند. در حال حاضر دیدن ویدیوهای زنده برای بینندگان تلویزیونی نیز جذاب است. هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و کامپیوترها و موبایل‌ها در حال آماده شدن، وسعت دادن و هماهنگ شدن با رویدادهای زنده هستند.

  • خرید دیجیتال:

فروش اینترنتی بسیار رشد کرده است و روزبه‌روز افراد مبالغ بیشتری را صرف خریدهای اینترنتی خود می‌کنند. هرساله خرید اینترنتی در حال رشد است. صاحبان کسب‌وکار این پرسش را مطرح می‌کنند که چطور می‌توانند خدمات خود را بهتر و به‌ شکل خلاقانه‌تر و باتجربه دل‌پذیرتری به دست مشتریان برسانند. واقعیت مجازی به‌شدت، پتانسیلِ تحت تأثیر قرار دادن این حوزه را دارد. فرض کنید می‌خواهید کفشی بخرید و می‌توانید آن را از طریق واقعیت مجازی بر پای خودتان امتحان کنید. قطعا این تجربه برای شما تجربه ارزشمندی خواهد بود.

  • انقلابی در صنعت بهداشت و درمان:

بخش مراقبت‌ها و درمان توسط فناوری در حال دگرگونی هستند و فناوری توانایی این را دارد که بتواند کل سیستم بهداشت و درمان را از بین برده و دوباره از نو تعریف کند که این موضوع در حال حاضر پرهزینه و کند پیش می‌رود. در سال 2018 پزشکان و بیمارستان‌ها به فناوری به‌عنوان سرمایه نگاه خواهند کرد و نه به‌عنوان هزینه. واقعیت مجازی در این حوزه می‌تواند به دانشجویان پزشکی برای قرار گرفتن در شرایط عمل کمک بیشتری کند تا تکنیک‌های جراحی را بهتر یاد بگیرند و هوش مصنوعی می‌تواند در تشخیص درست بیماری‌ها و درمان درست با دقت بیشتری عمل کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.