توقف صدور دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفند

توقف صدور دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفند

توقف صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی از اول اسفندماه در کلیه شعب و کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی اجرایی می‌شود.

کارت ملی شهروندان جایگزین دفترچه‌های خدمات درمانی تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در تاریخ 15بهمن با ابلاغ “بخشنامه‌ مشترک شماره (1) حذف دفترچه درمانی و استفاده از کارت ملی برای احراز هویت و برخورداری بیمه شدگان از خدمات تشخیصی و درمانی در سازمان تامین اجتماعی” کلیه معاونان، مدیران کل و مدیران ستادی سازمان تامین اجتماعی را ملزم کرد تا از تاریخ اول اسفندماه سال جاری، صدور دفترچه بیمه برای بیمه شدگان را متوقف کنند.

دکتر مصطفی سالاری در این بخشنامه از  مدیران و مسئولان تامین اجتماعی خواسته‌است که به‌صورت کامل در مورد حذف دفترچه‌های بیمه و الکترونیکی شدن خدمات به کلیه پزشکان، مراکز طرف قرارداد و بیمه‌شدگان اطلاع رسانی مناسب انجام شود.

انجام تمام امور درمانی بدون دفترچه فیزیکی

در این بخشنامه با اشاره به فراهم شدن امکان ارائه خدمات ویزیت، دارو، پاراکلینیک (آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپی و… در بستر الکترونیک برای تمام پزشکان و مراکز درمانی، تصریح شده‌است که نیازی به ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای دریافت خدمات نیست و ارائه کارت ملی یا صفحه اول دفترچه بیمه برای متقاضیان دریافت خدمات کافی خواهد‌بود. البته داشتن استحقاق درمان، همچنان ضروری می‌باشد.

قابل مشاهده بودن سوابق پزشکی در سایت تأمین اجتماعی

مطابق این بخشنامه بیمه‌شدگان اصلی و تبعی تامین اجتماعی برای دریافت راحت‌تر خدمات می‌تواند با مراجعه به آدرس eservices.tamin.ir نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی و درج شماره همراه اقدام نمایند.

در این سامانه این امکان وجود دارد که شخص بیمه شده کلیه سوابق پزشکی و درمانی خود را صقحه مربوط به آن مشاهده کند.

این بخشنامه در مورد کسانی که با دفترچه بیمه به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، تصریح کرده‌است که پزشک می‌تواند در صورت عدم امکان نسخه نویسی الکترونیکی نسخه را در دفترچه بیمار درج کند.

لینک دانلود بخشنامه حدف درفترچه درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.