نکاتی که باید درباره امنیت سیم کارت ها بدانید

نکاتی که باید درباره امنیت سیم کارت ها بدانید

نکاتی در مورد امنیت سیم کارت های موبایل

برخی از افراد، بنا به دلایلی مجبور به استفاده از چندین سیم کارت هستند، اما بعد از مدتی ممکن است از سیم‌کارتی استفاده نکنند یا سیم‌کارت مفقود شود که در نهایت پس از چندین ماه، سیم‌کارت توسط اپراتورها به مالکیت فرد دیگری دربی‍اید. در این صورت لازم است نکاتی را در مورد امنیت سیم کارت ها مدنظر قرار دهید:

شناسایی سیم‌کارت‌های به نام یک شخص با یک پیامک

شهروندان می‌توانند از طریق پیامک 3000150 و پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از تعداد سیم‌کارت‌هایی که با شماره ملی آن‌ها ثبت‌شده است، اطلاع یابند و برای اطلاع از شماره سیم‌کارت موردنظر از طریق اپراتور مربوطه اقدام نمایند.

سیم‌کارت‌های سلب امتیاز شده

یکی از چالش‌های فعلی کاربران تلفن همراه در کشور، وجود سیم‌کارت‌هایی است که به علت عدم فعالیت کاربر، توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی، پس از پایان مهلت قانونی سلب امتیاز شده و مجدداً به چرخه فروش برگردانده می‌شود و به صورتی قانونی در اختیار کاربری دیگر قرار می‌گیرد.

ازآنجایی که کاربر جدید به تمام اطلاعات ذخیره‌شده این سیم‌کارت‌، دسترسی خواهد داشت، اطلاعاتی شامل پیام‌رسان‌های تلفن همراه و همه اطلاعات کاربر قبلی بدون هیچ دردسری در دسترس کاربر جدید خواهد بود که با این اتفاق، همه عواقب سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران، متوجه صاحب قانونی سیم‌کارت است.

حساب کاربری همه شبکه‌های اجتماعی‌تان را غیر فعال کنید

مؤثرترین توصیه برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی دراین‌باره می‌تواند این باشد که فرد، پیش از فروش سیم‌کارت خود، تمامی اکانت‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها را غیرفعال کند.

حتی لازم است پیش از واگذاری سیم‌کارت، کانال‌ها و گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی را نیز غیرفعال و حذف نماید و علاوه بر این عکس و فیلم‌های بارگذاری‌ شده را هم از شبکه‌های اجتماعی پاک کند.

2 دیدگاه

 1. حسن دلپسند
  مرداد ۱۶, ۱۴۰۱ در ۲:۲۳ ق٫ظ

  واقعاً عالیه من اطلاع نداشتم .تشکرازعزیزان .آرزوی موفقیت بیشترازدرگاه خدا خواهانم ????

  1. جیرینگ
   مرداد ۱۸, ۱۴۰۱ در ۲:۵۴ ب٫ظ

   حسن عزیز سلام

   از همراهی شما بسیار خرسندیم.
   برایتان موفقیت روزافزون را آرزومندیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.