گوشی‌های ۵G در راهند؛ بخریم یا نخریم؟

گوشی‌های ۵G در راهند؛ بخریم یا نخریم؟

گوشی‌های 5G

خبرهای تازه از دنیای تکنولوژی می‌گویند بیش‌تر شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه، این روزها به‌دنبال تمرکز روی اینترنت 5G و گوشی‌های سازگار با آن هستند.

اپراتور آمریکایی AT&T زمینه را فراهم کرده تا سامسونگ پرچمدار جدیدش، گلکسی S10 را با یک نسخه 5G وارد بازار کند. این اپراتور وعده داده تا پایان سال ۲۰۱۸ دسترسی ۱۲ شهر و تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ دسترسی ۷ شهر دیگر را به اینترنت 5G امکان‌پذیر کند. اخیرا اولین تماس ویدیویی 5G به وسیله نسخه اولیه‌ای از گوشی گلکسی S10 برقرار شد.

اما یافته‌های اخیر درباره اینترنت 5G یادآوری می‌کنند این تکنولوژی دست‌کم تا سال ۲۰۲۰ یعنی بیش از یک سال آینده عملا کاربردی در زندگی عادی نخواهند داشت.

اینترنت 5G

اینترنت 5G سرعت بیش‌تر و مصرف کم‌تر باتری موبایل را به ارمغان می‌آورند اما کارشناسان می‌گویند کاربران امروزی گوشی‌های تلفن همراه، فعلا نیازی به اینترنت 5G ندارند! آن‌ها می‌گویند مشتریان نباید نگران عقب ماندن از قافله گوشی‌های 5G باشند. برای خریدن این گوشی‌ها دست‌کم تا یک سال دیگر فرصت دارید.

دلیل اصلی چنین ادعایی این است که حقیقتا برای سبک مصرف رایج این روزها، سرعت اینترنت 4G LTE چیزی فراتر از حد نیاز است. شما می‌توانید هر نوع ویدیو یا پخش زنده‌ای را بدون مشکل با اینترنت 4G دانلود و در لحظه مشاهده کنید یا خودتان با بالاترین کیفیتی که گوشی به شما ارائه می‌دهد، به‌صورت زنده ویدیو در اینترنت بارگذاری کنید.

از طرفی بازارهایی که امکان دسترسی به اینترنت 5G را برای کاربران فراهم می‌کنند،‌ بسیار محدودند و حتی استفاده تبلیغاتی از آن، در حال حاضر تنها در ۹ بازار عملی شده است. این بازارها تا سال ۲۰۲۰ میلادی همچنان محدود خواهند بود و طبعا زمانی که امکان استفاده از اینترنت 5G نباشد، گوشی تلفن همراه روی تنظیمات 4G خواهد بود. این یعنی همان چیزی که امروز هم به آن دسترسی دارید و برای داشتنش نیاز به یک گوشی جدید نخواهید داشت.

به‌این‌ترتیب اگر از جمله عاشقان تکنولوژی و طرفداران همیشه به‌روز گوشی‌های هوشمند هستید، دست‌کم از جنبه کاربردی‌ مطمئن باشید با خرید گوشی 5G فعلا به‌روزتر از امروزتان نخواهید شد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.