آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست و تفاوت آن با بیت کوین

آلت کوین (Altcoin) در لغت به معنای جایگزینی برای بیت کوین است و به هر ارز دیجیتالی که بیت کوین نباشد آلت کوین‌ می‌گویند.

اولین آلت کوین Namecoin نام داشت. در حال حاضر بیش از 900 آلت کوین وجود دارد. آلت کوین‌ها هم‌اکنون در حدود 40 درصد بازار ارز دیجیتال را در دست دارند و گزینه‌ بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری در سال 2021

سال 2020 به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، سال سختی برای اقتصاد جهان بود اما برای آلت کوین‌‌ها، سال رونق و شکوفایی بود. طبق داده‌های Statista، بیش از 50 میلیون سرمایه‌گذار در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند.

آلت کوین‌های زیر از مطمئن‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال 2021 هستند:

اتریوم (ETH)

از زمان ورود به بازار رمزارزها تا به امروز، پس از بیت کوین مهم‌ترین ارز دیجیتال بوده است. قیمت اتریوم در حال حاضر 2 هزار دلار را پشت سر گذاشته است و به نظر می‌رسد، سیر صعودی قیمت آن ادامه دارد.

کاردانو (ADA)

ارز دیجیتالی مطمئنی است که می‌توان به رشد قیمت آن در بلندمدت امید داشت. قیمت رمز ارز ADA در حال حاضر (آوریل 2021) 1.29 دلار است.

Litecoin

از سال 2011 وارد بازار کریپتوکارنسی شد و تا به امروز رشد خوبی داشته است. هم‌اکنون (آوریل 2021) هر لایت کوین 273.68 دلار ارزش دارد.

بایننس کوین (BNB)

در ماه‌های اخیر رشد قیمت خیره‌کننده‌ای داشته است و از 30 دلار به 550 دلار رسیده است و به نظر می‌رسد این رشد ادامه‌دار باشد.

دوج کوین (DOGE)

داستان جالبی دارد؛ این ارز دیجیتال در ابتدا به عنوان یک شوخی با طرحی از سگ شیبا اینو روانه بازار رمزارزها شد ولی با گذشت ده سال به رشد فوق‌العاده‌ای رسیده است. سرمایه‌گذاری شرکت تسلا در رشد قیمت دوج کوین تاثیرگذار بود و این ارز دیجیتال در آوریل سال 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 0.38 دلار رسید و به نظر می‌رسد این رشد ادامه‌دار خواهد بود.

منابع:

best altcoins invest 2021

best altcoins to invest in 2021 top 5 options

altcoin-guide

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.